KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17132079
nr 1713 2079
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 30x43 cm
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 14 juli 2025
kl 20:36:00
13/7 00:48:11
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson